Odstránenie cementového závoja z okna

Odstránenie cementového závoja z okna. Ako odstrániť zaschnutý betón z okien

Odstránenie cementového závoja z okna. Ďalej nájdete všetko o odstraňovači cementovej fólie a domácich opravných prostriedkoch na odstránenie cementovej fólie z okien a dlaždíc. Či už renovujete alebo staviate dom, okná v blízkosti novej stavby by mali byť zakryté, aby boli chránené pred betónovým závesom a inými nečistotami. Odstránenie betónových pruhov zo skla môže byť mimoriadne ťažké, ale obzvlášť ťažké je, keď má škvrna čas na vytvrdnutie. Existujú dva spôsoby, ako vyčistiť betónové závesy z okien. Použitá metóda závisí od toho, či je betón čerstvý a ešte nestvrdnutý, alebo či už na skle vyschol.

Vlhký alebo čerstvý cementový film

Okná hadicami utrite, aby ste odstránili väčšinu mokrého alebo uvoľneného zvyšku betónu. To tiež zjemňuje nepoddajné a veľké závoje a uľahčuje ich zotretie.

Špongiu ponorte do čistej vody. Sypký a zmäkčený betón potrite zo skla.

Postriekajte okno čistiacim prostriedkom na sklo a okno osušte papierovými utierkami.

Odstránenie cementového závoja z okna. Starý alebo zatvrdnutý betónový závoj

Naplňte fľašu vybavenú rozprašovačom vodou a vmiešajte približne 2 až 3 kvapky mydla do umývačky riadu. Striekajte disk, aby ste ho namazali a zabránili poškriabaniu.

Na okno pokračujte v striekaní mydla a vody, aby sa namočilo a pomocou plastovej špachtle zoškrabte zmäkčený betón z okna.

Opláchnite okno čistou vodou z hadice alebo postrekovača. Zvyšky z betónu zotrite.

Ak mydlový a vodný roztok betón ľahko nevytrie, použite opäť záhradnú hadicu na navlhčenie skla.

Na sklo naneste odstraňovač betónu bez obsahu kyselín podľa pokynov na štítku. Niektoré odstraňovače sú aerosóly, ktoré sa striekajú priamo na okno. Ostatné by mali byť zriedené vodou a potom nastriekané a vtierané do pohára. Uistite sa, že použitý odstraňovač betónu má značku, ktorú je možné použiť na sklo.

Odstránenie zvyškov cementu. Ako odstránite cementový závoj? Mali by ste cementový film z okien odstraňovať chemicky alebo pomocou domácich prostriedkov? Alebo niečo iné? Ako odstránite cementovú fóliu bez toho, aby ste zanechali nejaké škody? Odstráňte cementový závoj – raz a navždy. Cementový závoj sa dá odstrániť naozaj rýchlo. Odstránenie cementovej fólie je v skutočnosti konečné čistenie po renovácii. Aby ste cementovú fóliu odstránili skutočne rýchlo, potrebujete iba dobrý prípravok, ktorý odstráni cementovú fóliu z dlaždíc a okien. 

Odstránenie cementového závoja z okna.

Odstraňovač betónu nechajte na skle po dobu odporúčanú výrobcom, ale nechajte sklo zaschnúť. Navlhčite ho vodnou hmlou, aby rozpúšťadlo a betón na počkanie nevyschli.

Zmäknutý betón na okne potrite špongiou. Tvrdohlavé závoje zotrite plastovou špachtľou alebo opatrne kefkou s mäkkým vlásím.

Pomocou záhradnej hadice vypláchnite okno. Pri prácach na vonkajšom povrchu používajte povrch opatrený postrekovačom alebo vlhkou špongiou.

Po odstránení všetkého betónu nastriekajte okno čistiacim prostriedkom na sklo a utrite ho papierovými utierkami.

Zoznam vecí, ktoré budete potrebovať:

 • Záhradná hadica
 • špongia
 • vedro
 • Čistiace prostriedky na sklo
 • Papierové uteráky
 • Kvapalina na umývanie riadu
 • voda
 • Postrekovač
 • Plastová stierka
 • Prostriedky na odstránenie betónu
 • Kefa s mäkkou vlasovou niťou

Najlepším riešením na odstránenie suchého betónu z okien je použitie inovatívnej kvapaliny Betoff-Bio. Tento spoľahlivý odstraňovač cementovej fólie je založený na zariadení priateľskom k povrchom, ako sú: sklo, kov, farby, hliník, plasty a drevo. Inovácia v roku 2020 sa už dostala do tisícov nemeckých domácností. Kvapalinu je možné kúpiť na betoff.de.

Pozor:

Na odstraňovanie betónu zo skla nikdy nepoužívajte oceľovú vlnu alebo ostré predmety, ako sú žiletky alebo kovové špachtle. Môžu trvale poškodiť povrch skla. Vyhýbajte sa čisteniu skla na priamom slnku. Mohlo by to spôsobiť vysušenie čistiaceho roztoku a poškriabanie.

Odstránenie cementového
Betoff-Bio odstranjuje beton s prozora, samodejno barvo in številne druge občutljive površine!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja